Vytvoření a úprava stránky

Úvod

Začneme na úvodní stránce administrace. Ta je na adrese vasedomena.cz/wp-admin/. Pro příklad jsou zde naše zkušební stránky, na kterých Vám vše názorně ukážu. Administraci naleznete zde: http://test.reibl.cz/wp-admin/. Jestliže se Vám nedaří na adresu přihlásit se, odkazuji Vás na návod Jak se přihlásit.
V administraci na levé straně vidíte položku stránky. Při najetí myší se vám zobrazí dvě možnosti (viz. obrázek vpravo). Můžete si zde vytvořit novou stránku kliknutím na Vytvořit stránku. Nebo upravit již stávající na Přehled stránek.

Vytvoření nové stránky

Nyní jste se dostali k úpravě nové stránky. Na obrázku vidíte jednotlivé body:

1. Zadáte název stránky
2. Vložíte nebo napíšete přes editor text. Stejné jako při psaní e-mailu nebo v aplikaci Word.
3. Vložíte z galerie náhledový obrázek. (Více v Jak vložit obrázek)
4. Můžete uložit náhled nebo se podívat, jak stránka vypadá, aniž byste ji publikovali a stala se tak veřejnou.
5. Kliknete na publikovat a tím se stránka zveřejní pro všechny.

Úprava již vytvořené stránky

V panelu Stránky vyberete Přehled stránek (viz. obrázek výš). Nyní vidíte, které stránky máte vytvořené. Jednoduše myší najedete na stránku, kterou chcete upravit. Zobrazí se několik možností, které můžete provést. Kromě vymazání a zobrazení je zde políčko upravit. Po kliknutí se dostanete, na již vytvořenou stránku. Nyní postupujete stejně jako při vytvoření stránky, akorát obsah je již vytvořený a Vy ho pouze upravujete. Pokud místo klasického Editoru na Vás vyskočí PageBuilder, postupujete dle tohoto návodu.